אינחדש

עודד הירש

אינחדש

אוצרת: גליה בר אור

פברואר 2013

חצר גרוטאות אולף הולאפפל  מתווים לחצר (1) (Custom)

לקראת פרויקט מיוחד של עודד הירש שיופק במשכן לאמנות עין חרוד בשנה הקרובה מציג המוזאון לקהל הישראלי עבודת וידאו-ארט של האמן ומזמין את הקהל למפגש עם האמן בשבת – 2.2.2013. במפגש יוקרנו סרטיו ותתקיים שיחה עמו ועם צלם סרטיו, אמן קולנוע בזכות עצמו, ערן ברק.
בתערוכה יוצג הסרט "אינחדש" שצולם בעמק הירדן בהשתתפות כ-200 חברי קיבוצים תושבי האיזור. העלילה מתכתבת עם סיפורו הקצר של עמוס עוז "דרך הרוח" בה מנסים תושבי ישוב מרוחק להציל את אחד הבנים, אשר נתפס עם מצנחו בין כבלי חשמל בעת מופע צניחה חגיגי. במהלך שלושת ימי הצילומים נתבקשו החברים המשתתפים לבצע עבודה גופנית מאומצת ולשתף פעולה כקבוצה באופן הדוק על מנת להוציא אל הפועל מטרה משותפת
אינחדש" הוא הצלע השלישית בטרילוגיה שיצר עודד הירש בשלוש השנים האחרונות ומהווה סגירת מעגל למהלך אמנותי. תחילת מהלך זה בסרט "50 כחול" (2009) ו"טוצ'קה" (2010). עבודה זו, השלישית והשאפתנית ביותר בטרילוגיה, עוסקת בשאלות של אידיאולוגיה ויחסי יחיד וקבוצה. תנועת הקיבוצים נמצאת בשנים האחרונות בעיצומו של תהליך התאמה ושינוי אידיאולוגי.
תכליתו של המיצג, שנערך כסרט וידאו, הוא ליצור מצב בו קבוצה גדולה של בנ י
קיבוצים מבצעים שוב ביחד עבודה משותפת. הפעם, לא מטרה חברתית ערכית עומדת
לנגד עיניהם, אלא עצם מעשה האמנות
עודד הירש נולד בקיבוץ אפיקים, בוגר תואר שני באמנות אוניברסיטת פראת, ניו יורק. עבודותיו הוצגו ברחבי ארה"ב ואירופה, בין היתר במאס-מוקה, מוזאון קווינס, האקדמיה למדעים של קליפורניה, המוזיאון היהודי במינכן ובגלריות מובילות.

דילוג לתוכן