כחוט השני

כחוט השני

אוצרת: דבורה ליס

תערוכה קבוצתית

מרץ 2022 - מרץ 2023

Stolen by Nazis, rescued in Israel | Worled Today News

מקור ראשון | ד"ר אביבה וינטר

-דבורה-ליס_CROP-W-Custom

התערוכה "כחוט השני" מציגה מבחר עבודות יודאיקה עשויות טקסטיל מאוסף המשכן לאמנות, עין חרוד – פרוכות ומעילי תורה, שחלקם הובאו לישראל אחרי השואה מבתי כנסת באירופה, במסגרת פרויקט הצלה לשימור זכרן של קהילות יהודיות שרבות מהן אינן קיימות עוד.
לצד פריטים אלה מוצגות עבודות של חמישה אמנים יהודים ישראלים המקיימות שיח חזותי עמם.

יעל סרלין, אמנית המתגוררת בירושלים, יצרה יריעת בד גדולה הכוללת סמלים שמצאה על גבי מצבות בפולין. היא מזמינה את המבקרים להוסיף לעבודה רקמות משלהם, וכך יוצרת חיבור מחודש לשכבות סמויות של סיפורים, אמונות ומסורות.

איתמר שגיא, אמן בין-תחומי המתגורר בתל-אביב, מתמקד בעבודות רקמה וטקסטיל. הוא יציג את עבודתו חופות – חופות קידושין שיצר עבור מספר בני משפחה. החופה היא סמל לבית שיבנו בני הזוג יחדיו.

סיגל מאור, אמנית המתגוררת באשדוד, משתמשת בחומרים ממוחזרים ובחפצים מן המוכן ליצירת אמנות טעונה רגשית המבוססת על טקסטים יהודיים. עבודתה חוקרת את עיצוב הדף התלמודי.

דורון זאבי, מעצב אופנה וטקסטיל עצמאי, משלב בעבודתו חומרי גלם חדשניים הקשורים עמוקות לחייו האישיים. הוא יציג מעילי תורה שיצר מחפצים שנותרו בעזבונו האישי של אביו.

שולי בורנשטיין וולף מתרגמת את מקורותיהם ההיסטוריים והתרבותיים-חברתיים של חומרי הגלם, מפרקת אותם, מתבוננת בהם, מחברת אותם ומנסחת אותם מחדש לכדי יצירות אמנות ייחודיות, הטומנות בחובן סיפורים אישיים. הפרוכת שלה עשויה מחתיכות של בדים, מעבודות ישנות של ציורי נוף ישראלי, שנקרעו וחוברו בחזרה.

דילוג לתוכן