רן הררי

רן הררי

רן הררי

אוצרת: גליה בר אור

פברואר-מאי 2014

IMG_6562-Custom

תערוכתו של רן הררי במשכן לאמנות, עין חרוד, מורכבת מעבודות רישום בצבע, הגדולה שבהן 7 מ' אורך על 5 מ' רוחב. הררי יוצר מאות רבות של עבודות על נייר – הן קטנות ממדים בשל מחסור באמצעים ובחלל עבודה, אך הוא רואה בהן מעין מאקטים המיועדים לעבודה בקנה מידה גדול.
הדימוי הוא ספק ציור, ספק צילום או תמונה שנחרטה בזיכרון מסרט – דמויות על רקע מבנה גדול שנראה כמו חלק של הר, או דמויות ניצבות בנוף פתוח. חומריו הם חומרים ארעיים. העבודות נפרשות במבנה שיש בו השתנות צורנית, אותם הפרקים חוזרים ונשנים בהן בווריאציות ובכל פעם מתגלה דבר-מה חדש באותו המבנה עצמו. העבודה מורכבת ממקטעים, יצירה ארעית של מחברים. התוצאה הסופית היא מעין תשבץ תלת-ממדי המקנה תחושת עומק טופוגרפי. העומק, המרחב ותחושת המרחק מעניקים תחושת זמן. העיסוק בחלל, במרחב ובזמן מעלים אסוציאציות לעבודת הקולנוע.
שמעון בוזגלו: אולי אתחיל את המלל בהצהרת אהבה: אני מאוהב בעבודות של האיש הזה. האם סיפרתי כבר שהוא זה שגרם לי סופית, אחת ולתמיד, להאמין לאמנות מופשטת ולאהוב אותה? … האיש עובד כמו סרט נע, אבל איכשהו, באורח פלאי, מצליח לחמוק מהפלבאיות, המאפיינת את הסגנון העמלני הזה. למדתי את האובססיה שלו למקם את ההרים באופק, ומהם משתרע לו עד קדמת התמונה מישור לא ברור, ובחזית – דמות או שתיים, מטושטשות.
יובל קדר: רן הררי מציב אלטרנטיבה כמעט בכל פרמטר אפשרי – באמנות, בחשיבה ובאורח חייו. בבולמוס יצירתי משוכלל קר ומדויק, יוצר רן הררי, בעשורים האחרונים, אלפי עבודות נייר, כעין תמונות קולנוע מעולם חלופי.
רן הררי נולד בקיבוץ משמר הים – אפק להורים ממייסדי המקום. לאחר תקופה של מעבר התיישבה המשפחה בקיבוץ אפיקים ב-1954. בבגרותו עזב הררי את הקיבוץ, התגורר בתל-אביב וכרגע הוא מתגורר ארעית בקיבוץ בית השיטה. הררי עוסק באמנות מילדות, הציג במשכן לאמנות עין חרוד, מוזאון לאמנות ישראלית רמת גן והגלריה לאמנות בבית גבריאל. עבודותיו נרכשו לאוסף שוקן ולמוזאונים.

רן הררי - תערוכה במשכן לאומנויות עין חרוד
דילוג לתוכן