התערוכות הבאות

רוח האדם, רוח המקום | אמני משפחת אבו-שקרה בעין-חרוד
ווליד, סעיד, פריד, עאסם וכרים אבו-שקרה

אוצרים: גליה בר אור, חוסני אלח'טיב שחאדה

החל מ- 12.11.22

תערוכת אמני משפחת אבו שקרה תיפתח במשכן לאמנות עין חרוד בנובמבר 2022 ותלווה בספר מקיף בשלוש שפות, ערבית, עברית ואנגלית.
יציגו בתערוכה: ווליד אבו שקרה, עאסם אבו שקרה, סעיד אבו שקרה, פריד אבו שקרה וכרים אבו שקרה, וכן יוקדש מקום לדמותה של אם המשפחה, מרים אבו שקרה.
תערוכה ייחודית זו מכנסת לראשונה חמש תערוכות יחיד של האמנים בני במשפחה אחת, משפחת אבו שקרה, הנחשבת לתופעה יוצאת דופן בשדה האמנות הישראלי. המוזיאון יקדיש לתערוכותיהם חללי תצוגה נרחבים, ולכל אחד מהאמנים נקבעו שני חללים לתצוגה: באחד יוצג מבחר עבודות מנקודת מבטו של האוצר, ד"ר חוסני שחאדה, ובשני, בחירתה של האוצרת, ד"ר גליה בר אור. במאמריהם ובנקודת המבט של הבחירה והאצירה, יציעו האוצרים הקשרים נוספים לתופעה ייחודית זו של צמיחה ופריחה של יצירת משפחת האמנים באום אל-פחם. שתי נקודות המבט יעשירו את מרחב ההתבוננות בעבודות האמנים ויאירו ממדים נוספים ביצירתם. עבודות שלא פורסמו עד כה, יחשפו בתערוכה הנרחבת במשכן לאמנות עין חרוד ובספר העשיר הנלווה לה (מעצב גראפי: מיכאל גורדון). בין השאר, יוצג תיעוד אינטימי של בית המשפחה בתצלומים של ווליד אבו שקרה, תיחשפנה עבודות של עאסם אבו שקרה אשר לא פורסמו עד כה ויוצג יוצג פרק בלתי מוכר בעבודתו של כרים אבו שקרה.
מעבר לעוצמת התערוכה החושפת את כוחם היוצר, הרוחני והרגשי, של בני משפחת אבו שקרה, ישנה חשיבות אקטואלית לתערוכה כאירוע בפני עצמו. בתקופה זו, ברקע המתיחות והסכסוך העמוק, מתבהר שוב מקומה של האמנות כליבת משמעות, חיזוק הרוח ומקור של נחמה. ליצירתם של בני משפחת אבו שקרה ולהצגתה במשכן לאמנות בעין חרוד יש משמעות היסטורית ואנושית חשובה, אנו מקווים שתחברו אלינו במסע המשמעותי הזה להגשמתה.

פריד אבו שקרה, נוף רקום, 2008 , הדפס תחריט וחוטים על נייר,
וליד אבו שקרה, קומפוזיציה, 1972, אקריליק על בד
עאסם אבו שקרה, צבר, 1988,שמן על קרטון מוצמד לבד
כרים אבו שקרה, ללא כותרת, 2019, שמן על בד
סעיד אבו שקרה, סוס 2רישום על נייר, טכניקה מעורבת, 1998
דילוג לתוכן